top of page

אודות

נעים להכיר

שמי ענת, נשואה לשי ואמא לרותם, תמר ואלה. מטפלת רגשית בכפר ויתקין.

הסקרנות הובילה אותי למפגש מוח אחד ביום סתווי אחד לפני כ-19 שנים. ברגע של החלטה מודעת וברורה, שהגיע הזמן לשחרר מתחים, לשחרר את הפחד המשתק מהמצב הביטחוני (תקופת טרור ופיגועים), ולאזן את גופי העייף (חוסר רב בשעות שינה בעקבות לידת בני הבכור).

בחרתי להתנסות בשיטת "מוח אחד" ובקינסיולוגיה. אני זוכרת עד היום את רגעי האושר של גילוי השיטה וההבנה, שהתהליך שאני עוברת ממפגש למפגש מאזן את כל הרבדים שבגופי ובנפשי. הגילוי של השיטה המופלאה והגאונית גרם לי להפנות עוד ועוד אנשים סביבי להתנסות בשיטה.

בינתיים ילדתי את שתי בנותיי בלידות טבעיות בסיפוק רב ותחושת הודייה (שחרורי מתח וחיזוק הגוף כבר הזכרתי?!), למדתי והחכמתי בתחומי החינוך: אבחון דידקטי, הוראה מתקנת, אסטרטגיות למידה בתחומי השפה והמתמטיקה, העשרה אינסטרומנטלית, שפת הסימנים, הוראה מותאמת לחרשים, בסיס לחינוך האנתרופוסופי וריפוי אנרגטי, ואז קיבלתי הצעה מפתה :"בואי ללמוד את שיטת מוח אחד, בבסיס השיטה-כלים ללקויות למידה וחושים".

חשבתי לתומי, שאלמד את שלושת השלבים הראשונים בלבד ואשלב את הידע בתחום החינוך. אך עם התקדמות הלימודים והעמקה בחומר הנלמד הבנתי את העוצמה של השיטה כי הרי חוויתי שינויים משמעותיים בגופי לאורך השנים.

בשיטה יש תהליכי עומק לשיפור מערכות יחסים, שינוי הדימוי העצמי השלילי לחיובי במגוון תחומים בצורה מלאה ומדוייקת. שלוש שנות למידה עד לדרגת יועצת מוסמכת בשיטת מוח אחד הביאו אותי לפתיחת המרכז לטיפול במתחים רגשיים בשנת 2010.

מאז, אני מקשיבה למטופליי ברגעי הפחד שלהם, הכאב, ההתלבטות, הדאגה, השמחה, הקושי, חוסר הביטחון, האשמה או הבושה תוך חיבור לעדינות ולחמלה.

אני מאמינה שלכל אדם יכולת טבעית לרפא את עצמו. אני מלמדת את מטופליי בכל מפגש להתיידד מחדש עם עצמם, לפקוח עיניים, להטות אוזן, להקשיב לתובנות החדשות, שעולות בכל מפגש, ואני דוגלת במתן כלים לאיזון יומיומי ולחיזוק הגוף.

מתוך ניסיון רב שנים במערכת החינוך, אני מטפלת במרכז בילדים, בבני נוער ובמבוגרים, ומתמחה בשחרור בעיות למידה, (קריאה, כתיבה, כתיב, הבנת הנקרא, מתמטיקה, לשון ואנגלית), חרדת מבחנים, בעיות התנהגות, קשיים חברתיים וחרדה חברתית, לחצי גיל ההתבגרות, קשיי שינה, אלרגיות, פיברומיאלגיה, פחד מטיסות, מחיסונים, בדיקות שיניים, כלבים, כפתורים, גבהים, מערכות יחסים, הכנה ללידה ועוד.

אני לא נרתע, כי כל ניסיון כושל שאני נפטר ממנו,

הוא צעד נוסף קדימה

 

[תומאס אדיסון]

במפגש מתנהלת שיחה קצרה וממוקדת לדיוק הנושא באמצעות בדיקות השרירים.

(בדיקת שריר היא הדרך המוכרת אשר עוקפת את מערכות האמונה ומחברת אותך לאמת האישית שלך. אם עדיין לא התנסית בבדיקת שריר מדוייקת מצפה לך הנאה ממשוב מדהים זה אשר יוצר קשר ישיר עם כל רמות המודעות העצמית עד לרמת הזיכרון התאי בגופך).

לאחר דיוק הנושא נתחיל בשחרור המתח, כאשר המטרה היא הפחתת המתח השלילי והצבת מראה למצב מנטאלי בלתי מאוזן.

העבודה נעשית באיזוני מוח ימין ומוח שמאל לתפקוד מיטבי ועבודה עם המוח הקדמי, שאחראי ליצירתיות וליכולת למידה של אינפורמציה חדשה בהווה ובעתיד. המוח האחורי הוא ההישרדותי, והוא ששולט בנו רוב הזמן ומפעיל זיכרונות של התנסויות טראומטיות.

גדולת השיטה היא בירידה הזמנית לגיל סיבה – הזמן שבו הגוף זוכר את הדבר שהשפיע על בחירותייך בהווה. המתח הרגשי השלילי ישוחרר באמצעות שימוש בדמיון יצירתי, תרגילי עיניים, דפוסי הצלבה שונים, איזון יוניזציה, פתיחת צ'קרה חסומה, איזון קצרים במעגלים החשמליים, תמציות באך, תרגילי מוח ועוד ועוד.

הזמנה למפגש אישי

bottom of page